Architektura i konstrukcja

Odprężona zabudowa osiedla w postaci  potrójnych i poczwórnych segmentów sprawia, że ponad 50% budynków to narożne lokalizacje ze zdecydowanie większymi ogrodami narożnymi. Tu jest sporo miejsca, gdzie można wraz z rodziną odetchnąć od obowiązków dnia codziennego.

 

Kolejnym atutem jest ciekawa i niebanalna bryła budynków, zrywająca całkowicie ze stosowaną często zabudową typu tzw. „szeregowców – gronkowców”. Takie podejście architektów do tematu zagospodarowania naszego kameralnego osiedla przełożyło się na miłe wrażenia estetyczne.

 

Na szczególne uznanie zasługuje rozwiązanie wnętrz budynków. Każdy budynek ma pełnej wysokości piętro , pozbawiony jest w ten sposób skosów. Na piętrze w przemyślany sposób wygospodarowano aż 4 osobne sypialnie.
Tak więc każdy segment składa się z 4 osobnych pokoi, salonu, kuchni i  dwóch łazienek. To zaskakująco dużo jak na budynek o niewielkiej powierzchni.

Nasze budynki wznoszone w technologii tradycyjnej, murowane z wytrzymałych bloczków silikatowych posadowione na stabilnych płytach fundamentowych, kondygnacje oddzielone są stropami w nowoczesnej technologii monolitycznych płyt systemu FILIGRAN.

 

Budynki, mimo iż są realizowane w zabudowie szeregowej, stanowią odrębną konstrukcyjnie całość , są to oddzielone dylatacjami osobne budynki, spełniające najwyższe wymogi akustyki wymagane od budynków jednorodzinnych.

 

Zagospodarowanie osiedla zostało w przemyślany sposób zaprojektowane tak aby wykorzystać najbardziej optymalną, południowo-zachodnią ekspozycję tarasów.
Na tym osiedlu ponad 74% budynków ma tarasy i ogrody zorientowane od południowego-zachodu co jest najlepszym wskaźnikiem uzyskanym do tej pory w ramach budów inwestycji osiedlowych !

 

Reasumując, doświadczenie projektantów i ich dbałość o szczegóły przełożyła się na zaprojektowanie spójnego w formie osiedla o ciekawej, niebanalnej architekturze gdzie komunikacja wewnętrzna z szerokim chodnikiem gwarantuje bezpieczeństwo przede wszystkim najmłodszym mieszkańcom.

Dane kontaktowe

Tychy, dz. Wilkowyje, ul Wąska

Telefon +48 509 788 484

Formularz kontaktowy    Korzystając z formularza zgadzasz się na przechowywanie i przetwarzanie twoich danych przez tę witrynę.